All Products
-
Metal Fiber Laser Cutting Machine
-
Industrial Laser Cutting Machine
-
Fiber Laser Tube Cutting Machine
-
Laser Cleaning Machine
-
Handheld Laser Welding Machine
-
Fiber Laser Marking Machine
-
UV Laser Marking Machine
-
Laser Welding Machine
-
Precision Fiber Laser Cutting Machine
-
Jewelry Laser Welding Machine
-
3D Metal Printing Machine
-
Laser Fume Extraction Systems
-
Fiber Laser Source
-
Laser Machine Parts
-
CO2 Marking Machine
-
Laser Obstacle Remover
-
Gold Testing Machine
-
GustavoThanks for packaging.Your packages are well designed and prepared carefully. Looks fine! -
VictorThank you, Zoe. I just let you know I was quoting around 5 people about laser source. There were cheaper offers but I choose you in the end. I like your company especially the service. -
StefanoThe machine looks sturdy...well built.. like it!
Keywords [ jewellery yag laser welding machine ] match 20 Products.
110/220V 60W Jewelry Repair 1064nm Laser Welding Machine
| Wavelength: | 1064nm |
|---|---|
| Voltage: | 110V/220V Optional |
| Warranty: | 1 Year |
150W YAG Mini Gold Laser Welder Portable Jewellery Laser Beam Welding Machine for Sale
| Machine Name: | 150W YAG Desktop Jewelry Laser Welding Machine |
|---|---|
| Laser Rower: | 150W |
| Laser Type: | 1064nm YAG Laser |
150w Laser Jewellery Spot Welder Desktop Soldering Welding Machine for Small Chain Silver Gold Jewelry Platinum
| Machine Name: | 150W YAG Desktop Jewelry Laser Welding Machine |
|---|---|
| Laser Rower: | 150W |
| Laser Type: | 1064nm YAG Laser |
200W Continuous Fiber Laser Welder Gold Jewellery Laser Soldering Machine
| Product Name: | 200W Spot Laser Welding Machine |
|---|---|
| Application: | Spot And Continuous Welding |
| Laser Source: | Yag Laser |
CCD 200w Jewelry Laser Soldering Machine With 10 Times Microscope
| Laser Source: | Jewellery Laser Welding Machine |
|---|---|
| Water Tank Capacity: | 13L (Distilled Water Or Pure Water) |
| Operating Mode: | Touch Control |
High Energy 1064nm Laser Jewellery Welding Machine Adjustable Solder Joint Size
| Laser Source: | 1064nm 200w YAG LASER |
|---|---|
| Max. Pulsed Energy: | 90J |
| Observation System: | 10X Microscope Or HD CCD |
90 Joule Laser Jewellery Welding Machine Jewelry Spot Welder
| Product Name: | Laser Beam Welding |
|---|---|
| Spot Size Range: | -3mm~3mm |
| Pulse Width Range: | 1~20ms |
120w Portable Welder Laser Soldering Machine For Gold Jewellery
| Item: | Laser Soldering Machine |
|---|---|
| Consumables: | Xenon Lamp, Protective Lens, Water, Protective Gas (or Compressed Air) |
| Cooling System: | Water Cooling + Air Cooling |
200W Stainless Steel Laser Solder Machine Mini Jewellery Small Dental
| Light Spot Adjustment Range: | 0.1-1.5mm |
|---|---|
| Aiming And Positioning: | Microscope And Red Light (optional Camera System) |
| Laser Frequency: | 1-20Hz |
40W Mini Small Desktop Gold Jewelry Sliver Jewellery Rings Fiber Laser Spot Welders Soldering Welding Machine
| Packaging Details: | PLYWOOD BOX |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-9 working days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |


